snooker.org Frontpage
Home: Tournaments: 2021/2022: What's new | Live | Results | Upcoming | Finals | Diary | Main Tour players | All players | H2H | Match stats
Twitter

Qualifying School - Event One Asia & Oceania Pencil

Tour: Main Tour; Date: 1-5 Jun 2022; Venue: Royal Bangkok Sports Club, Bangkok, Thailand; Type: Qualifying School; Notes: See also upcoming matches (68); All times in CEST
Final Pencil
(Best of 7)
To be decided v To be decided   Sun 5 Jun 8am Pencil
To be decided v To be decided   Sun 5 Jun 12 noon Pencil
Round 5 Pencil
(Last 8; Best of 7)
1 To be decided v To be decided   Sat 4 Jun 2pm Pencil
2 To be decided v To be decided   Sat 4 Jun 2pm Pencil
3 To be decided v To be decided   Sat 4 Jun 2pm Pencil
4 To be decided v To be decided   Sat 4 Jun 2pm Pencil
Round 4 Pencil
(Last 16; Best of 7)
1 To be decided v To be decided   Sat 4 Jun Pencil
2 To be decided v To be decided   Sat 4 Jun Pencil
3 To be decided v To be decided   Sat 4 Jun Pencil
4 To be decided v To be decided   Sat 4 Jun Pencil
5 To be decided v To be decided   Sat 4 Jun Pencil
6 To be decided v To be decided   Sat 4 Jun Pencil
7 To be decided v To be decided   Sat 4 Jun Pencil
8 To be decided v To be decided   Sat 4 Jun Pencil
Round 3 Pencil
(Last 32; Best of 7)
1 Lim / Luo Honghao v Pooltong / Loh   Fri 3 Jun Pencil
2 Mozayani / Rafieyan v Asif / tbd   Fri 3 Jun Pencil
3 Sangnil / Fang v Padhy / Kongkitchertchoo   Fri 3 Jun Pencil
4 Jahadi / Pakharin v Puoborm / Chang   Fri 3 Jun Pencil
5 Manawm / A Iqbal v Sanjaei / Fahim   Fri 3 Jun Pencil
6 Barbero / Danjirakul v Sarkhosh / tbd   Fri 3 Jun Pencil
7 Alvi / Srikaithai v Khan / Thiansuk   Fri 3 Jun Pencil
8 Tahir / Raza v Enkhbold / Phuekklom   Fri 3 Jun Pencil
9 Tirapongpaiboon / Khan v Moh Keen Ho / Khantee   Fri 3 Jun Pencil
10 Tupadilok / Choolasak v Tuvshinjargal / tbd   Fri 3 Jun Pencil
11 Moghadam / Aseeri v Nezhad / Bunplo   Fri 3 Jun Pencil
12 Memon / Rezaei v Memon / tbd   Fri 3 Jun Pencil
13 Phuthisabodi / Kaosumran v Altaf / Takantong   Fri 3 Jun Pencil
14 Javaid / Tumurchudur v Akbar / tbd   Fri 3 Jun Pencil
15 Bat-Erdene / Tan v Ochirbal / Torabi   Fri 3 Jun Pencil
16 Himanshu Jain / tbd v D Poomjaeng / Roda   Fri 3 Jun Pencil
Round 2 Pencil
(Last 64; Best of 7)
1 Malaysia Lim Kok Leong (a) v China Luo Honghao (a) Head to head Wed 1 Jun 8am Pencil
2 Thailand Tawan Pooltong (a) v Malaysia Loh Chung Leong (a)   Wed 1 Jun 8am Pencil
3 Iran Siyavosh Mozayani (a) v Iran Mohammadreza Rafieyan (a)   Wed 1 Jun 8am Pencil
4 Pakistan Muhammad Asif (a) v Tan / Aldoser   Thu 2 Jun 5am Pencil
5 Thailand Anekthana Sangnil (a) v Malaysia Fang Yuanjun (a)   Wed 1 Jun 11am Pencil
6 India Asutosh Padhy (a) v Thailand Taweesap Kongkitchertchoo (a)   Wed 1 Jun 11am Pencil
7 Iran Nader Jahadi (a) v Nepal Moti Pakharin (a)   Est. Wed 1 Jun 9:30am Pencil
8 Thailand Pasin Puoborm (a) v Malaysia Chang Wai Chung (a)   Est. Wed 1 Jun 9:30am Pencil
9 Thailand Nutdanai Manawm (a) v Pakistan Asjad Iqbal (a)   Wed 1 Jun 11am Pencil
10 Iran Amin Sanjaei (a) v Pakistan Muhammad N. Fahim (a)   Est. Wed 1 Jun 12:30pm Pencil
11 Philippines Alvin Barbero (a) v Thailand Poramin Danjirakul (a)   Wed 1 Jun 2pm Pencil
12 Iran Amir Sarkhosh (a) v Lertsattayatthorn / Akhtar   Thu 2 Jun 5am Pencil
13 Pakistan Fahad Alvi (a) v Thailand Teerawat Srikaithai (a)   Wed 1 Jun 2pm Pencil
14 Pakistan Muhammad Umar Khan (a) v Thailand Chayanon Thiansuk (a)   Wed 1 Jun 2pm Pencil
15 Pakistan Haris Tahir (a) v Pakistan Mubashir Raza (a)   Est. Wed 1 Jun 12:30pm Pencil
16 Mongolia Temuujin Enkhbold (a) v Thailand Yanawarut Phuekklom (a)   Thu 2 Jun 5am Pencil
17 Thailand T Tirapongpaiboon (a) v Pakistan Muhammad Azhar Khan (a)   Thu 2 Jun 5am Pencil
18 Malaysia Moh Keen Ho (a) v Thailand Rachata Khantee (a)   Thu 2 Jun 5am Pencil
19 Thailand Rattanachai Tupadilok (a) v Thailand Thitiphong Choolasak (a)   Est. Thu 2 Jun 6:30am Pencil
20 Mongolia Khash Ochir Tuvshinjargal (a) v Siddiqui / Chan   Est. Thu 2 Jun 9:30am Pencil
21 Iran Muhammad Ali Moghadam (a) v Saudi Arabia Ahmed Abdullah Aseeri (a)   Est. Thu 2 Jun 9:30am Pencil
22 Iran Ehsan Heydari Nezhad (a) v Thailand Thanaphon Bunplo (a)   Thu 2 Jun 8am Pencil
23 Pakistan Umer Naeem Memon (a) v Iran Alireza Rezaei (a)   Thu 2 Jun 11am Pencil
24 Pakistan Hunain Hanif Memon (a) v tbd / Boonrod   Thu 2 Jun 8am Pencil
25 Thailand Wiphu Phuthisabodi (a) v Thailand Pornpiya Kaosumran (a)   Thu 2 Jun 8am Pencil
26 Pakistan Muhammad Altaf (a) v Thailand Narongdat Takantong (a)   Thu 2 Jun 11am Pencil
27 Pakistan Muhammad Ahsan Javaid (a) v Mongolia Lkhagvasuren Tumurchudur (a)   Est. Thu 2 Jun 12:30pm Pencil
28 Pakistan Hamza Akbar (a) v Kidsumran / Kimsuk   Thu 2 Jun 11am Pencil
29 Mongolia Mendsaikhan Bat-Erdene (a) v Malaysia Tan Seng Teck (a)   Est. Thu 2 Jun 12:30pm Pencil
30 Mongolia Lkhagvadorj Ochirbal (a) v Iran Morteza Torabi (a)   Thu 2 Jun 2pm Pencil
31 India Himanshu Dinesh Jain (a) v Kamwaing / Thor   Thu 2 Jun 2pm Pencil
32 Thailand Dechawat Poomjaeng (a) v Philippines Jefrey Roda (a)   Thu 2 Jun 2pm Pencil
Round 1 Pencil
(Last 69; Best of 7)
1 Singapore Tan Zhong Wei (a) v Bahrain Nader Aldoser (a)   Wed 1 Jun 5am Pencil
2 Thailand K Lertsattayatthorn (a) v Pakistan Muhammad Naseem Akhtar (a)   Wed 1 Jun 5am Pencil
3 Pakistan Muhammad Siddiqui (a) v Singapore Chan Chee Keong (a)   Wed 1 Jun 5am Pencil
4 Thailand Pongsakron Chongjairak (a) v Thailand Jongrak Boonrod (a)   Wed 1 Jun 5am Pencil
5 Thailand Anukkhapon Kidsumran (a) v Thailand Putthakarn Kimsuk (a)   Wed 1 Jun 5am Pencil
6 Thailand Pantakan Kamwaing (a) v Malaysia Thor Chuan Leong (a)   Est. Wed 1 Jun 6:30am Pencil